Media

Dotyk Wszechświata – meteoryt Morasko to produkcja zrealizowana przez Uniwersyteckie Studio Filmowe. Film poświęcony jest meteorytowi Morasko – największemu odnalezionemu okazowi meteorytu pod Poznaniem. Grupa geologów z Instytutu Geologii UAM z prof. Muszyńskim na czele intensywnie poszukuje i bada okazy, które dotarły do nas 5 tys. lat temu. Film do obejrzenia pod tym linkiem:

Dotyk Wszechświata – meteoryt Morasko

Odcinek programu telewizyjnego Meteorite Men o Morasku emitowanego na Discovery Channel. W odcinku tym nakręconym w 2011 roku poszukiwacze meteorytów odnajdują w rezerwacie Morasko duży meteoryt żelazny. Film w języku angielskim do obejrzenia tu:

Odcinek programu telewizyjnego Meteorite Men o Morasku

Tajemnica Meteorytu Morasko to najstarszy (2005) film Akademickiego Studia Filmowego poświęcony Meteorytowi Morasko. Film wyjaśnia pochodzenie kraterów uderzeniowych w rezerwacie Meteorytów Morasko, oraz tłumaczy pochodzenie kosmicznych obiektów znalezionych na terenie rezerwatu. Film do obejrzenia tutaj:

Tajemnica Meteorytu Morasko

Odcinek „Z życia Uniwersytetu” poświęcony konferencji jubileuszowej setnej rocznicy odnalezienia pierwszego meteorytu na Morasku. W filmie wypowiadają się uczestnicy projektu, którzy brali czynny udział w konferencji. Film do obejrzenia tutaj:

http://usf.amu.edu.pl/filmoteka/z-ycia-uniwersytetu/z-ycia-uniwersytetu-odcinek-157

Meteoryt Morasko w sciencemedia - uczestnikami programu są naukowcy z naszego projektu. Opowiadają oni o prowadzonych obecnie badaniach oraz pierwszych wynikach.