Aktualności

13.11.2014 odbyły się warsztaty naszej grupy badawczej, na których prezentowaliśmy pierwsze wyniki. Cały czas prowadzone są badania terenowe oraz intensywne prace nad modelowaniem numerycznym. Wiemy już, że w pobliskich jeziorach zachowały się ślady spadku deszczu meteorytów żelaznych. Przez ostatnie kilka miesięcy udało nam się także wyznaczyć rozmiary ciała macierzystego, którego rozpad w atmosferze utworzył znajdujące się na Morasku kratery, a także oszacować prędkość meteorytów w chwili uderzenia.

 

12.11.2014 odbyła się konferencja jubileuszowa poświęcona historii badań nad meteorytem Morasko. Uczestnicy naszego projektu wygłosili referaty na tematy związane z prowadzonymi przez nas badaniami. Strona konferencji wraz z programem dostępna jest pod tym linkiem.

 

We wrześniu 2014 doktoranci: Monika Szokaluk, Małgorzata Bronikowska oraz Krzysztof Pleskot uczestniczyli w konferencji „Geofrankfurt” odbywającej się każdego roku we Frankfurcie nad Menem. Prezentowali tam między innymi pierwsze wyniki z naszego projektu.